Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - E Lule Lule, Mac E Mac

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lule lule
Ku vate moti
Oj ç'ish nje here
Çe u e ti vashe
Dushime shume mire

Ku vate moti
Qe nde tru me mbanje
E se disnje nga malli
Nj'ore çe menge me shinje

(refren)
E lule-lu
E lule-lule, mace-mace
E un prer ty
E u per ty dal pak

E dale pak
E dale pak
E dale pak a eshte e vertete
Se zemra im
Se zemra im
Se zemra ime je ti vete
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)