Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saranda - Per Mua Je Perendi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti moj nene me halle shume zemero,
merzitjen veje ne gjume o xhano,
dhembja te te behet shprese zemero
gersht qe hallet ti prese, o xhano

Me the kur te besh femij zemero
atehere do te me ndjesh moj bij o xhano
sa te dua une e di zemero
per mua je perendi o xhano

Me solle ne kete jet zemero
me rite si e di vete o xhano
syrin se ngope me gjume zemero
ti moj nene me halle shume o xhano

Me e dhemshura ne bote zemero
syri im mbushur me lot o xhano
zot te perendia ime zemero
shpirt o xhane o nena ime o xhano

Per te gijthe nenat ne bote
me fund e pi dollin sot
te keni shendet e jete
emri nene emer i shenjte
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)