Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Sa E Dua Shqiperine

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti s' e di moj Shqiperi pse të dua unë ty
për një lis e për nje krua ku më mbeti mëndja mua
për një prag të balt shtëpije për një rrap që më bënë hije
për ca lule në livadhe për nje këngë e për një valle

Shqiperi moj të kam nënë bukë e krip më ke dhënë
më dhe dashuri e shpresë më dhe emër më dhe besë
oh mall i kam malet më borë ku mblidhja yjet me dorë
për një vajzë një gjeraqinë sa e dua Shqiperinë

Oh Shiperi moj...

Për një pyll me dritë e vesë dhe për fjalën mirëmëngjes
ku më flet toka si nëna mirdita dhe mirëmbrëma
për blerimin e një pishe një fole me dallandyshe
nënë që më linde mua ti e di përse të dua

Shqiperi moj...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)