Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Moj Maro Moj Marine

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ku e ke burrin tinë,
Moj Maro e moj Marinë,
Moj leshverdha trëndelinë,
Leshverdho obobo,
Ç'ma këpute shpirtin-o.

E kam zabit në Janinë,
Moj Maro e moj Marinë.
Moj leshverdha trëndelinë,
Leshverdho obobo,
Ç'ma këpute shpirtin-o.

Do e pres të vijë tinë,
Moj Maro e moj Marinë.
Moj leshverdha trëndelinë,
Leshverdho obobo,
Ç'ma këpute shpirtin-o.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)