Më mbaj mend (për 1 muaj)

Myfarete Laze - Shoqet Tona Ilegale

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Net te gjata, dit pa diell
Permbi sy carcafi nxinte
Pyesnin-o shoqet e mija
Cngjyre vall kishte Liria?
Eshte e kuqe une iu thoja,
Porsi prushi i zemres sone.

ne cdo prag, ne cdo kasolle
Hynit e dilnit porsi yj
Ilegale ju dhane emrin
Vitet qe s' harrohen kurre.

netet sqene aq te gjata
I shkurtonin krismat tona.
Tak tak tak, zgjonte kaq endra
Hapej porta, hapej zemra.
Hyni bija u paste nena
Zjarrin ndezur mbajme per Ju.

Ne cdo prag ne cdo kasolle
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)