Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Prane Te Ndjej Kudo

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vij drejt teje,
si nje fllad i lehte,
kraharorin ma troket,
ti patjter,sonte me pret...

Sa cudi,
midis njerzve te kerkoj,
te me presesh..
nuk ke dal sot..

Por ne cast,
ndezi dritat ky qytet.
nga cdo drite
ti me pershendet..

Ndaj dhe une
mes gezimit te pa ane,
dhe pse s`erdhe te ndjeva prane

Ky portreti yt
s`me ndahet nga syte
trendafil me celi aty

Edhe pse vetem,
ndjehem prap vet i dyte..
na afroj,na lidhi fort
kjo dashuri...

Jeta rritet mes nesh,
ne cdo skaj na buzeqesh..
dhe pranveren shpalos ti ne cdo skaj
ndaj dhe une kur vi tek ty
jetes i ngjaj...o jetes i ngjaj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)