Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yll Bislimi - Falemndierit Ju Mesues

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I
Për gjdo ditë mësimi
Ne në shkollë po shkojmë
Për dituri te reja
Ne me zell na mësojnë

Me shumë dëshirë
Me plotë pasion
Për një jetë më të mirë
Ne na edukojnë

REFRENI

O ju mësues o ju arimtarë
T'falemnderit per mësimin tonë
T'falemnderit per at dituri
Qe na mësoni neve me plot dashuri

II

Mendja juaj e ndritur
Ne na këshillon
Me mësimet t'reja
Dituri t'fitojm

Me më shumë vullnet
Me vrullin ton rinor
Per atdheun ton te dashur
Gjithnjë te punojmë

REFRENI

O ju mësues o ju arimtarë
t'falemnderit per mësimin tonë
T'falemnderit per at dituri
Qe na mësoni neve me plot dashuri.

III

Punën tuaj fisnike
Kurrë se ndaluat
Brez pas brezi
Rinin e shkolluat

Vepra juaj e ndritur
Përherë do t'shendrrit
Atdheut ton të bukur
Po i bëhet dritë...

TEKSTI : MUHAMED BISLIMI
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)