Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - Fustanella Me Ghazi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hajde fustane manarezë*
Fustanellënë me fletë

Hajde fustanellënë me fletë
U ta ndreqa djalo vetë

Hajde fustane manarezë
Fustanellën me gazi*

Fustanellën me gazi
Vishe dil në magazi*

Hajde po kami manarezë
Po kamishënë me mëgë*

Hajde po kamishënë me mëgë
Ta stolisa u me këgë*
...

Manarezë = Manare
Gazi = Gaz (hare)
Magazi = Lokal, klub
Kamishënë = Këmishën
Mëgë = Mëngë
Këgë = Këngë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)