Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vasillaq Gremi - Kurbetliu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kam vite qe jam larguar o shoket e mi
me ka marre malli shume
jam dhe kurbetli
oo o shoket e mi (x2)

Dasmat tona me mehalle
me saze e violine
dua te shikoj ata burra
kur kendojn aty
oo o shoket e mi
dollibashi jepte urdhra dhe nuk behej dy
burrat me bardhak e pinin te shkreten raki
oo o shoket e mi.

Kenga, dollia, shendeti o sa bukuri
sa dua te te sherbej oo te jem yzmeci
oo o shoket e mi
sa dua te te sherbej oo te jem yzmeci
te mbaj nje peshqir ne dore, bardhak a cini
oo o shoket e mi.

Kur te kthehem nga kurbeti me mallin ne gji
bashk me juve do ta ngreme shendet e dolli
ooo o shoket e mi.(x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)