Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Rona Nishliu - Se Vetem Zemra Flet Sakte

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
dhe zemra e re dashuron
nuk pyet moshe e as vite
ne bank te shkolles nis por smbaron
te meson te dashuron
pak durim vetpermbajtje n'ket mesim
se ti mund ta ruash nga cdo shperthim
kujdesss zemra jote eshte e vlefshme
ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim eejj
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje jepi kuptim

sa gabim

sot nje shpull neser grusht
sesht ngadhnjim fundja fjala gjithmon eshte shpetim
vetem hape sot zemren dhe lere zemren tende vet te flas(2)

se vetem zemra flet sakt
se vetem zemra flet zemra flet sakt

sa te ri e plot zjarr
njeri tjetrit cfar ti thon me par
ti thon qe duhen a qe druajn si te marr
prandaj duaje dhe ruaje fali vetem ngrohtesi
cfar baze ka nje xhelozi
ne ditet e dy shpirtrave te rii

ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje jepi kuptim

sa gabim

sot nje shpull neser grusht seshte ngadhnjim
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
vetem hape sot zemren dhe lere zemren tende vet te flas x(2)

ne jeten ton vec e mira vec e mira mbetet
vec e mira mbetet kujtim
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhjee jepi kuptim

sot nje shpull neser grusht sesht ngadhnjim
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
vetem hape sot zemren dhe lere zemren tende vet te flas
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)