Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - Jam Krenar Që Jam Dibran

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne çdo cep te botes
Une kudo qe shkoj
Emnin tand moj Dibra nan
Jo nuk e harroj

O ho jo nuk e harroj
Oh moj nan

Ma kangen dibrane
Qe un e kendoj
Kush esht Dibra jon kreshnike
Botes ja tregoj

O ho botes ja tregoj
Diber moj

Ref...x2
O oh moj Dibra trime
Oh moj Dibra nan
Jam krenar e kam per nder
Un qe jam dibran

Jam dibran

Oh moj Dibra trime
Bukuri e rrall
Emri yt e kenga jote
Mu me mbajten gjall

O ho mu me mbajten gjall
Oh moj nan

Diber te kam nane
E ti me ke djale
Ndaj per jet e mot moj nan
Ty te qofsha fal

O ho ty te qofsha fal
Diber moj

Ref...x2
O oh moj Dibra trime
Oh moj Dibra nan
Jam krenar e kam per nder
Un qe jam dibran

Jam dibran

...

Ref...x2
Oh moj Dibra trime
Oh moj Dibra nan
Jam krenar e kam per nder
Un qe jam dibran

O ho ho jam krenar e kam per nder
Un qe jam dibran

Jam dibran
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)