Shaqir Cërvadiku - Djemtë E Isës

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ku i hap krahet shqiponja
Poshte qiellit bukuri
Jehon kanga nga Kosova
Per flamur te Shqiptaris

Me flamur prej Boletinit
Djemt te mbajn prej dore n'dor
Djemt e Ises nuk vonohen
Me festu me gzu ne Vlor

Ref...x2
100 vjet serish ne Vlor
Anes detit drit praru
Rrnofsh e qofsh flamuri i kombit
Qe perjet na ke bashku

100 vjet te pavarsise
Dy krenarja del prej Vlores
Shndrit flamuri i Kastriotit
N'kater anet e Kosoves

O te Kosoves

N'kater anet e Kosoves
Djemt e Ises gzojn liri
Tuj e fshi shkrumin e luftes
Tuj festu me krenari

Ref...x2
100 vjet serish ne Vlor
Anes detit drit prarue
Rrnofsh e qofsh flamuri i kombit
Qe perjet na ke bashkue

Rrnofsh e qofsh flamuri i kombit
Qe perjet na ke bashkue
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)