Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silva Gunbardhi - Urome Baba

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Urome baba urome
E keso baba gezome
Sonte qe ze ???
Me mjalte e me qumesht o

M'u plaksh e m'u trashegofsh e x2

Shtepine me femije gezofsh e x2

Hape vallen mos e mbyll moj xhane
Mos e mbyll x2

Ne mes ballit çke nje yll moj xhane
Cke nje yll x2

Ma ke faqen tabaka moj
Orma orma dredhura x2

Shume e perkedhelura

Edhe syrin si ulli moj
Orma orma tretura x2

Shume e perkedhelura

Ma ke buzen si kuti moj
Orma orma tretura x2

Shume e perkedhelura

E ke gushen parpuri moj
Orma orma tretura x2

Shume e perkedhelura

Rrush i kuq e rrush i bardhe
Nusja jone e bukur zane
Rrush i kuq e rrush i zi
Nusja jone moj per zili

Rrush i kuq e rrush i bardhe
Djali jone o moj kapedan
Rrush i kuq e rrush i zi
Djali jone o moj per zili x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)