Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Lule Moj Bardhule

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne dege te selvise moj bilbili kendonte
E ne streh te catise moj thelleza degjonte
i fola thellezes ajo s'me degjoi
do ta vras bilbilin e pastaj do kendoj
i fola thellezes ajo s'me degjoi
do ta vras bilbilin e pastaj do kendoj

E rrija i menduar moj dersa doli ylli
me ciften ne duar moj bera poshte nga pylli
i fola thellezes ajo s'me degjoi
do ta vras bilbilin e pastaj do kendoj
i fola thellezes ajo s'me degjoi
do ta vras bilbilin e pastaj do kendoj

Ma ke ballin o me lule moj bardhule
ma ke ballin o me lule moj bardhule
lulet o jepi hua ballin o falma mua
lulet o jepja ylberit ballin o mua te mjerit (2x)

Ma ke syrin o me lule moj bardhule
ma ke syrin o me lule moj bardhule
lulet o jepi hua ballin o falma mua
lulet o jepja ylberit syrin o mua te mjerit

Hajde vajze e detit o shoqet ti mos i degjo
behu nuse bukur o hidhe vallen shtruar o (2x)

Ma ke ballin o me lule moj bardhule (2x)
lulet o jepi hua ballin o falma mua
lulet o jepja ylberit ballin o mua te mjerit(2x)
KORI
-me lule moj bardhule(2x)
lulet o jepi hua syrin o falma mua
lulet o jepja ylberit syrin o mua te mjerit (3x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)