Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vasillaq Gremi - Kenge Per Ali Kalin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Eshte nje ode atje mes pyllit
e fresket si drite e yllit
ditet o mbushur me kenge
netet vesuar argjende. (x2)

Refreni

Kush i pret njerezit ashtu
me nje kal ulur ne gju
bujari kush di te fali
nje fisnik si ali kali. (x2)

Bukur eshte ne oden tende
cdo fjal jotja fjale zemre
por pa shkelur shpirtin brenda
trasheguar nga babe e nena.(x2)

Refreni

Kush i pret njerezit ashtu
me nje kal ulur ne gju
bujari kush di te fali
nje fisnik si ali kali. (x2)

C'ta thote fjalen e pa thene
dora permbi zemer vene
qofsh perher nje mik nje shoke
dhe gjithmone me oden plot. (x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)