Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ergys Shahu - Vendin Tend Askush Sdo Ta Zavendesoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Eshte veshtir te pershkruash me fjal,
Se sa zemra ty te do,
Qdo dite lutem per ty si i marre,
duke shpresuar te me shosh.

Asgje nga ti sme ndan asnje oqean,
zemra te kerkon,
edhe pse me ben te vuaj te qaj,
vendin tend tend askush sdo ta zavendesoj. 2X

REF.nese nje dit sme ke pran,
mungesen do ma ndjesh,
dashuria ku shkoi,
edhe koha kalon me nje tjeter ti do jesh,
vendin tend tend askush sdo ta zavendesoj.

Oret luten te levizin ngadal,kur ne mendje time ti je,
hap albumin dhe shfletoj me radhe,
gjdo foto e jona kujtime me sjell.

Asgje nga ti sme ndan asnje oqean,
zemra te kerkon,
edhe pse me ben te vuaj te qaj,
vendin tend tend askush sdo ta zavendesoj. 2X

REF.nese nje dit sme ke pran,
mungesen do ma ndjesh,
dashuria ku shkoi,
edhe koha kalon me nje tjeter ti do jesh,
vendin tend tend askush sdo ta zavendesoj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)