Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Gaxha - Dusho Moja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Многу ли е ако барам
со мене да си ти
само денес а од утре
остави ме и оди си
Многу ли е што те сакам
и од себе повеќе
и што стојам сам на дождот
како скитник осамен
Припев:
Душо моја
дождот солзите ги мие
љубов моја
тага сега кој да скрие
заборави што било
никој нема да те сака како јас
никој нема да те сака како јас x2
Душо моја, душо
Душо моја, душо
љубов моја, љубов
Душо моја, душо
еве само оди
љубов моја, љубов
оди, само оди
Душо моја, душо
Душо моја, душо
Припев:
Душо моја
дождот солзите ги мие
љубов моја
тага сега кој да скрие
заборави што било
никој нема да те сака како јас
никој нема да те сака како јас

----------

Mnogu li e ako baram
so mene da si ti
samo denes a od utre
ostavi me i odi si
Mnogu li e što te sakam
i od sebe poveḱe
i što stojam sam na doždot
kako skitnik osamen
Pripev:
Dušo moja
doždot solzite gi mie
ljubov moja
taga sega koj da skrie
zaboravi što bilo
nikoj nema da te saka kako jas
nikoj nema da te saka kako jas x2
Dušo moja, dušo
Dušo moja, dušo
ljubov moja, ljubov
Dušo moja, dušo
eve samo odi
ljubov moja, ljubov
odi, samo odi
Dušo moja, dušo
Dušo moja, dušo
Pripev:
Dušo moja
doždot solzite gi mie
ljubov moja
taga sega koj da skrie
zaboravi što bilo
nikoj nema da te saka kako jas
nikoj nema da te saka kako jas
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)