Rajmond Prenaj - Vendi Im

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
s'ka ne bote si vendi im
qe nga lindja ne perendim
e kujtoj me mall qdo agim
qdo lot ne faqe dhe gezim

ref(2)
une po vi tek ti o vendi i parve t'mi
me uroni fat ju shokt e mi
se un po kthehem ne shtepi

ne varfri si femij
nje dashni ma beri gur por s'harrova dashurine
qe ma fale me fort se kurr

ref(2)
une po vij tek ti o vendi im
i parve te mi
me uroni fat ju shokt e mi
se un po kthehem ne shtepi

ref (4)
une po vij tek ti o vendi im
i parve te mi
me uroni fat ju shokt e mi
se un po kthehem ne shtepi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)