Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Lotet E Mallit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dhurata me e bukur ne kete bote je ti qe per ty derdhi lot..
ti me tjeterson , me ben te gaboj ,ti je gabimi qe me shkaterron ...
Lotet e mallit rrjedhin ngadale ,per lotet qe mbushen me mall ..
Tash le te rrjellin ,lotet per ty se per jet te kam zemer tyy ..

REF 2 x 1. Lotet e mallit , rrjellin sa ska ..dhe po te largojne shpirt nga syri im
per njemije vjet ,ty me mos me te pa ste dhemb ma shpirti im ..
Mbytem ne vaj , mbushem me mall , o shpirt kam shumee te ta them ne fjale ...
Jeta pa ty zemer ska kuptim , i pashkruari im

REF 2 x 1 .Lamtumire , akoma ste kam thene se zemra sme ka lene .Sme ka lene jo dje e as sot tkam , tkam ndry ne zemer perjete e per mot
Lotet e mallit rrjellin ngadale per lotet qe mbushen me mall ..
Tash le te rrjellin ,lotet per ty se per jet zemer t'kam tyy ..

Sa e quditshme dashuria , sikur don me plas ..
E cuditshme eshte jeta me u dasht e me u nda ..
Sa e cuditshme dashuria , sikur don me m'vra...
E cuditshme eshte jeta me u dasht e me u nda ..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)