Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pro Band - Moj E Mira E Diaspores

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Do kaloj une kilometra
Dhe do te te takoj
S'me ndalojne udhet e vjetra
Te te perqafoj

Nuk je larg une te kam afer
Te kam mbyll ne shpirtin tim
Kush te tha se t'kam harruar
Ende je gezimi im

Ref...x2
Moj e mira e Diaspores
T'kam unaze ne gisht te dores
Nuk je larg por jemi ngat
Kilometrat jane shume pak

Do te fluturoj si zog shtegtar
Mbi male e dete
Kudo qe te jesh e fshehur
Une kam me te gjete

Nuk je larg une te kam afer
Te kam mbyll ne shpirtin tim
Kush te tha se t'kam harruar
Ende je gezimi im

Ref...x2
Moj e mira e Diaspores
T'kam unaze ne gisht te dores
Nuk je larg por jemi ngat
Kilometrat jane shume pak

...

Ref...x3
Moj e mira e Diaspores
T'kam unaze ne gisht te dores
Nuk je larg por jemi ngat
Kilometrat jane shume pak
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)