Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hekuran Krasniqi - Gocë Nate

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ME FTOJE SHOQERIA, MIQT E MI
TE PIJME SE BASHKU NGA NJE GOTE RAKI
TE GJITHE THONIN TE GJITHE DONIN
ME CDO KUSHT TE SHKONIN ATY

AI LOKAL ME TRONDITI NE SHPIRT
SJU BESOVA SYVE TE MI
ARGETIMI VAREJ NGA TI
VALLTARJA E MBREMJES ISHE TI

SA TKAM DASHT , SA TKAM DASHT
QYSH KE MUJT TI KTA ME MA BA
SA TKAM DASHT , SA TKAM DASHT
SHPIRT E ZEMER UNE TY TI DHASH

AH SHOQRI MIQT E MI
AJO SESHTE PER MU
JU E KENI DITE
SI ME LAT , SI SMA THAT
ASAJ VALLTARE
ZEMREN UNE JA DHASH

ANI ZEMER , ANI
KET RRUG E KE ZGJEDHUR
KURR NUK KE ME U GZU
ANI ZEMER ANI
MA SHKATRROVE JETEN MU
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)