Më mbaj mend (për 1 muaj)

Smail Puraj - Zoti I Shpise

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zoti i shpies ooo,
miremrama, me gjith zemer perhajr dasma
tmadh e tvogel na ki fituee,
per kit dit hiq sje ngushtue

ref. (x2)
qoju nkom o bajraktar
nisja vallen sa ma par
prej mengjiesi ne kit vend vallen nuk kena me ndal

Zoti i shpies ooo,
tu rrit nera, gjith me gzime te shkoft jeta
e ka pas adet gjithmonje kjo shpije
mu permend per burrënije

ref. (x4)
qoju nkom o bajraktar
nisja vallen sa ma par
prej mengjiesi ne kit vend vallen nuk kena me ndal
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)