Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enkelejda Alushi - Dhender Behesh Sot

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Biri i nenes drit e syrit
Hallall ta kam bere gjirin
Dhenderr ti po behesh sot
Te ma mbushesh shtepin plot x2

Ref...
Hajde dhenderr dil ne valle
Sot nuk ka brenga as halle
Fustanell e xhamadan
Festen e lshuar menjan

Hajde dhenderr dil ne valle
Sot nuk ka brenga as halle
Me fund ngrije ti dolline
Sonte do djegim shamin

O bo bo seç dasem e madhe
Plot me kenge dhe me valle
Nusja si hene ne bri
Me lot qaje djalerin x2

Ref...
Hajde dhenderr dil ne valle
Sot nuk ka brenga as halle
Fustanell e xhamadan
Festen e lshuar menjan

Hajde dhenderr dil ne valle
Sot nuk ka brenga as halle
Me fund ngrije ti dolline
Sonte do djegim shamin

...

Ref...
Hajde dhenderr dil ne valle
Sot nuk ka brenga as halle
Fustanell e xhamadan
Festen e lshuar menjan

Hajde dhenderr dil ne valle
Sot nuk ka brenga as halle
Me fund ngrije ti dolline
Sonte do djegim shamin
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)