Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Sa Mir Me Kon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
REFRENI:
kush ka thon se kena ndrru stilin
kush ka thon se nuk jena underground
rrenjet tona jan te ngulme qaq t'thella
ti se din ca karin je tu thon

NOIZY:
jetoj jeten e shpejt
se kom shum per me mledh
bona qaq shum zhurm
sa cdo shqipe mpermen
sdon as men as kalem
se jom mreti per ket sen
n'rast se ti menon se je
ma i madhe n'ven ..
mthirrin zini mothafoka
vij e tkap shuplaka
say hello to mama thuj
se noizy tka bo t'fala
noizy tka bo tfala(x2)
say hello to mama, po ti
mos u prek o lala
i poshter jam ja qivja
morning nga prishtina
mroma nga tirana
jeta na shkoj sikur nfilma
sikur nfilma yeh sikur nfilma
ta marri vesh krejt bota
na jetojm sikur nfilma

REFRENI:
kush ka thon se kena ndrru stilin
kush ka thon se nuk jena underground
rrenjet tona jan te ngulme qaq t'thella
ti se din ca karin je tu thon

BRIDGE:
O sa mir me kon O.T.R
jetojm cdo dit sikur nuk ka mo
pse jena ma ndryshe
nga krejt ata, krejt po dun me dijt
se ca kena na
krejt po dun me dijt se ca kena na
pse jena shum ndryshe nga krejt ata
jetojm cdo dit sikur nuk ka mo
O sa mir me kon O.T.R

LIL KOLI:
ticky ticki tack
click clack click boom
njo dy, njo dy
tre bohna gati
click shkrep per do qe
i ka kap inati
1 kshill per ju na vijna
si tsunami
na jena jasht serie, ju
ju vec mut hani
ngjo uluni msoni
qysh kryhet misioni
kur nxehet tensioni fill
zbrazet tomsoni
thuj ca ca, ca ca
shit u vra njoni
rah tah, tah tah
shkoi per lesh filani yes
nrrug tfolin
hello goodmorning
catch us over seas family
we be ballin
O T to the R
we keep on rollin
no lie money just keeps on growin
im high no limit on the road
with my team
ani i role with the best
inatgjinjt e din what i mean
jom anormal ndaq love it, ndaq hate it
e boj ni hit nlondon
e ngjojn krejt jasht shtetit

BRIDGE:
O sa mir me kon O.T.R
jetojm cdo dit sikur nuk ka mo
pse jena ma ndryshe
nga krejt ata, krejt po dun me dijt
se ca kena na
krejt po dun me dijt se ca kena na
pse jena shum ndryshe nga krejt ata
jetojm cdo dit sikur nuk ka mo
O sa mir me kon O.T.R

NOIZY:
a ju kom thon se
mos e prek minen
se mina rrezik shperthen
kjo loja osht e imja
dhe vend per ty ktu nuk gjen
do mundohen, stermundohen
po deshtimi osht total
sa her kapi mikrofonin
krejt po mthojn se sjom normal
jom normal sjom normal
ska si un me pak fjal
kom aksionet e mija
qe folin kurr nuk di mu nal
tash kallxom ku mete ti
ose ku je kon perpara
se kur ti ke msu makinen
un jom kon tu bo gara

REFRENI:
kush ka thon se kena ndrru stilin
kush ka thon se nuk jena underground
rrenjet tona jan te ngulme qaq t'thella
ti se din ca karin je tu thon

BRIDGE:
O sa mir me kon O.T.R
jetojm cdo dit sikur nuk ka mo
pse jena ma ndryshe
nga krejt ata, krejt po dun me dijt
se ca kena na
krejt po dun me dijt se ca kena na
pse jena shum ndryshe nga krejt ata
jetojm cdo dit sikur nuk ka mo
O sa mir me kon O.T.R
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)