Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Mziu - Lume

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
syt e zi si rrush i ke ti lume
faqe kuqe ti me je ti lume
buzt e amela si qershi
o lum ata qe te qojn ne shpi oj lume
se nuk jam un ai fatlum oj lume
ne anderr te shkoh ne gjum oj lume
dit enat per ty mendoj oj lume
prit ni her te takoj o lume
o lum bafsha un per ty veq ni her boma me sy
o lum bafsha un per ty lume emrin e ke ti

shtatin ma ke si selvi ti lume
dhemte e bardh si ingji ti lume
rruges me dor ti ma bon oj lume
oj lumetelefonin nuk ma qon oj lume
zerin dua ta ndegjoj ty lume
trupin ty ta ledhatoj ty lume
meniher sdo te me provosh ah lume
asniher sdo te me harrosh oj lume oh lume

o lum bofsha un per ty veq ni her boma me sy
o lum bafsha un per ty lume e emrin e ki

o lum bafsha un per ty veq ni her boma me sy
o lum bafsha un per ty lume emrin e ke ti
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)