Neki Emra - Engjëll Dukesh Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I
Rilinda Sot, nga një bukuri qe pash nga larg
Sytë e saj , shëndrisnin atë natë të erët dhe unë, unë u stepa në vënd
II
U zhduk në largesi,
Mendova se e humba
Si yllin lart në qiell,
Që e pres gjithmonë në tokë të bjerë
Ref:
Engjëll dukesh ti
Nga larg unë të ndjej dhe pres
T’më jep një shenjë ti
Do ti puth unë ata sy të ëmbël
Engjëll dukesh ti,
Unë kurrë më parë sjam ndjerë si sonte
Dua të puth tani ,
Ti je nje yll që ra nga qielli im .
III
Trupi saj, si një cokolladë e ëmbël është
Vallëzon ajo, dhe një buzëqeshje t’lehte e shoh unë, unë në sytë e saj
IV
Do të bëj të lumtur
Do ta sjell botën për ty
Më jep një shans ti të lutem
Mbretëresha ime të jesh ti …
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)