Më mbaj mend (për 1 muaj)

Entela Zhula - Human

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E kujtoj si dje
Kohën kur isha fëmi
T’lumtur unë e ti
Një pjatë harmoni.

E janë njerëzit sot
Nga leku si robot
Vëllezër prej një gjaku
Virten për një tokë.

Nuk di kush je
A je një mik I mirë
I shitur, i pështirë
Shitesh si një cop e lirë.

Harron se je dhe ti një njeri
Ke ndjenja edhe ti.

Aaaaahaaa mendja paraaa
Ku vete (4x)

Rrugës unë kaloj
Aty ku shkela dje
Toka s’është njësoj
As njerëzit nën re.

Lutem mos ndaloj
Ndjenja humane
Zemra rrahje rreh
Mirësi për ne.

Nuk di kush je
A je një mik I mirë
I shitur, i pështirë
Shitesh si një cop e lirë.

Nuk di kush je
A je një mik I mirë
I shitur, i pështirë
Shitesh si një cop e lirë.

Harron se je dhe ti një njeri
Ke ndjenja edhe ti.

Aaaaahaaa mendja paraaa
Ku vete (4x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)