Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valdet Gecaj - Rruget E Jetes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shumë i ri unë nisa rrugët e kësaj jete.
2x një copë bukë të nanës e mora me vete.
Më fal nanë që ika e zemrën ta theva.
2x M'fal që kur më prite unë te ti s'u ktheva.
A për një buzëqeshje shumë lot i merr jeta
në mesin e njerëzve i vetmuar mbeta
me trup u largova por shpirtin e lash.
2x Një ditë do të kthehem e do t'jemi bashkë.
Lash një dashuri e zemra mu vra
2x Në shtëpinë e vjetër e lash vet një vlla
Rrugët e gurbetit gjithmonë do t'gënjehesh
2x Largohesh për pak por se di kur kthehesh
A për një buzëqeshje shumë lot i merr jeta
në mesin e njerëzve i vetmuar mbeta
me trup u largova por shpirtin e lash.
2x Një ditë do të kthehem e do t'jemi bashkë.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)