Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Vjoses - O Ceco

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Çecoo...o Çeçooo

Çeçua kur vinte nga stani
me takeme si çobani
Me qylaf si dervishçania
korba Çeço

T'ia bëç ferren o

Akape Çeços me pika
e kish qendisur Navika
Fershellente moj ne dy gryka
korba Çeço

T'ia bëç ferren o

Sharku Çeços leqe-leqe
ne xhep mban 40 biçeqe
Ç'i kish bere 300 per vete
korba Çeço

T'ia bëç ferren o

Mesi Çeço si gjilpere
ç'i ndriçojne moj ato llerellere
Kur merrte malin e gjere
korba Çeço

Mesi Çeço si gjilpere
ç'i ndriçojne moj ato llerellere
Hengri nje kope te tere
korba Çeço

T'ia bëç ferren o

Nje kleçkë te vogel kishë
nuk duronte dot per mishë
Kur s'kish mish hante kulisha
korba Çeço

T'ia bëç ferren o

Vajten ne malë te gjithe
zile moj kemboren mbi gure
Deshe shume po ngele hiç-ë
korba Çeço

Vajtën ne malë te gjithe
zilen moj e kemboren mbi gure
e bere kopen berdura
korba Çeço

T'ia bëç ferren o

Çeço... O Çeçooooo
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)