Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hidaver Osmani - Kumanovare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kjo qetësi më mundon
Zemra ime qan
Vetmia kujtimet mi shpalon
Shpirtin ma helmon

Ref:
Jo më jo dhimbje ska
Lotë dhe hidhërim
Vetëm Kumanovaria
Ma sjell këtë gëzim 2X

Shiu lagë flokët e tua
Unë vënitem pranë
Asgjë s'më bënë t?ë ftohem
Vetëm pran teje t'jam

Ref:
Jo më jo dhimbje ska
Lotë dhe hidhërim
Vetëm Kumanovaria
Ma sjell këtë gëzim

Kur të shohë duke vallëzuar
Zemrën ma gëzon
Bukuria jote e rrallë
Kudo mbretëron

Ref:
Jo më jo dhimbje ska
Lotë dhe hidhërim
Vetëm Kumanovaria
Ma sjell këtë gëzim 2X

Teksti:Hidaver Osmani-Didi
Muzika:Hidaver Osmani-Didi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)