Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valton Krasniqi - Afer S'te Kam

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Afer s'te kam
I vetem jam
Ti ne zemren time
Ke lene shume kujtime

Kujtoj mengjeset me ty
Kur ishim te sy
Tani kam shume mall
Se jemi afer dhe larg

Ref...x2
Sa e sa lutje
Do t'i bej per ty
Dua ta shoh
Diellin ne ata sy

Tani po vuaj
Se mbetem te huaj
Afer dhe larg
Te dy

Kujtoj momentin e pare
Dhe kohen kur jemi ndare
S'kish asgje me te bukur
Momentin kur te kam puthur

Dua dy fjale t'i them
Nese prape ty do te kem
Se je e vetmja per mua
Dhe vetem ty te dua

Ref...x3
Sa e sa lutje
Do t'i bej per ty
Dua ta shoh
Diellin ne ata sy

Tani po vuaj
Se mbetem te huaj
Afer dhe larg
Te dy

...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)