Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gena - Tuman Kuqe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
tuman kuqe
moj belholle
ma ben me sy
ma ben me dore

tuman kuqe
o moj belholle
ma ben me sy
ma ben me dore
ka dal goca
o ne boborr

kjo shtepia
moj me dorrasa derrasa
dil moj çame se plasa

dil moj dil ti ne dritare
vajz e çame moj lozonjare
e dil moj dil moj ne dritare
vajz e çame moj lozonjare

barbaro
vasiliko
dhent e mija
o kush i do
barbaro
vasiliko
dhent e mija
o kush i do

dhent e mija
o kush i do
se kam miq
o sdo ti perdor
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)