Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Potpuri 2014

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
MOj sarande Moj Delvine
Moj sarande Moj Delvine
e kush ta prishi bukurine
e kush ta prishi bukurine
MOj sarande Moj Delvine
kush ta prishi bukurine

Autobuzat shkojn e vijne
Autobuzat shkojn e vijne
Moj sarande moj delvine
moj sarande moj delvine

MOj sarande Moj Delvine
e kush ta prishi bukurine
MOj sarande Moj Delvine
e kush ta prishi bukurine

Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkadhja
Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkallja

Sa her me gezime mblidhen
njerezia kur festojne
pogonishten vadhen preferojne

hidhe vallen me ngadale
syzesa por si nje njale
kur ti loz tronditet nje mahalle

Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkallja

Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkallja

Ne nje portokalle moj
te ndala un ty
lulet e limonit moj na binin ne sy

Ne nje portokalle moj
te ndala un ty
lulet e limonit moj na binin ne sy

Ngrije koken larte moj
se me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli
Ngrije koken larte moj
se me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli

hijet e limonit moj
lozin si sorkalle
permbi kokat tona moj
lulet hedhin valle

hijet e limonit moj
lozin si sorkalle
permbi kokat tona moj
lulet hedhin valle

e me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli
Ngrije koken larte moj
se me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)