Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhie Fejza - Vajza Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vajza ime rreze drite
Ti princeshe e bukurise
Ç'po troket ne zemren tande
Stine e re e dashurise

Cilin djal fat do ta kesh
Cili djale fat do te kete ty
Kur dy zemra i ndan largesia
I bashkon nje dashuri

Ref...x2
Vajza ime yll nder yje
Neper qiellin e yllesise
Fat nje fat te te ndrit ne jete
Veç ai fat i dashurise

Vjen nje dite ti merr me vete
Ere prinderore dhe kujtime
Ku fillon tjeter udhe jete
Plot me andrra vajza ime

Jeta vjen halle e brenga
Jeta ka plot mrekulli
Si nje lule ruhet zemra
Me guxim me dashuri

Ref...x2
Vajza ime yll nder yje
Neper qiellin e yllesise
Fat nje fat te te ndrit ne jete
Veç ai fat i dashurise

...

Ref...x2
Vajza ime yll nder yje
Neper qiellin e yllesise
Fat nje fat te te ndrit ne jete
Veç ai fat i dashurise
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)