Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arberesha Maloku - Nostalgji

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Qysh u ndez pasioni jone
Si dy fmi qe vrapojne
Pa e dite, o pa e dite
Ka po shkojne
Fmi qe edhe kur jane rraskapite
Luftojne shpresen me e ndrite
Kujtojne bashke,
Bashke gjithe marrezite
Jam deh n'nostalgji
Jam tuj buzqeshe me marrezite
Qe i krijum bashke
Bashke o pa e dite 2x
Se po du me m'mungu
Ai qe ishe jam tu e kerku
Po m'pelqen
Neper kohe me vrapu
Une larg teje jam tu nejt
Mungesen tone po du me vrejt
Larg
Por afer t'kam prap njejt
Jam deh n'nostalgji
Jam tuj buzqeshe me marrezite
Qe i krijum bashke
Bashke o pa e dite 2x
Pa-pa-pa-rra, Pa-pa-rra...
Jam deh n'nostalgji
Jam tuj buzqeshe me marrezite
Qe i krijum bashke
Bashke o pa e dite 2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)