Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Spahiu - Syri Im Po Loton

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1
Ç'JAN ATA DASMOR
QË KENDOJN N'AT PRAG
KUSH QENKA ME FAT
NUSJA NËN DUVAK
DIKUSH MU AFRU
E M'KA THAN PA PRIT
AI QË PO MARTOHET
ËSHTË DASHNORI YT

refren:
BJEN TUPANI PO GJËMON
SYNI IM PO LOTON
TI ME TJETËR JE MARTU
DIT ZIE PËR MU

2
GJITH AT PASURI
E PASKE HARXHU
THAN NUSEN E RE
ME AR E KE MLU
KREJT I PASKE THIR
VEÇ UN PO MUNGOJ
DOT VI E PAFTUME
DASMEN TA UROJ
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)