Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Ali Pasha - Tepelena Ne Bedena

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ku zë e xhindoset era
Kush i ka fjalët të prera
Ku ndahen honet e thella
Ku lan sytë me Vjosë kështjella
Kush tundi perandorinë
Kush lindi Pasha Alinë
Kush në shekuj jep kushtrim'ë
Kush e para për çlirim'ë

Ne ato male me bedena
Tepelena,Tepelena
Ku shkelqen pushka dhe pena
Tepelena,Tepelena
(X2pas cdo sofre)

Ku vihet jastek konaku
Ku kapton telat shajaku
Ku janë trima të çdo pragu
Ku rriten shtate zambaku
Ku përgjon karvan bedena
Ku shkëlqen pushka dhe pena
Ku rriten djemtë levenda
Kenga ne gjak e ne vena
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)