Më mbaj mend (për 1 muaj)

Retrovizorja - Guret Treten

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
U vyshken gjithe lulet ne kopshtin tim,
kur papritur nga qielli, plasi nje vetetime
Njerezit mbushen rruget, tu kerku shpetim
N'ajer buqiti zhurma e qizmeve n'marshim

Tash jam vetem shkretetire
Nuk ndjej me asgje te mire
Vitet shkojne e vujtjet mbesin
Guret treten kujtimet s'vdesin

Ata ma morren shpirtin
Duke grisur fustanin tim,
Iken tuj qesh me lotet e mi, qe kerkonin ndihme
Qe atehere deri sot, une kerkoj veq sherim
A mundem njerezimit ti kem prap besim

2x
Tash jam vetem shkretetire
Nuk ndjej me asgje te mire
Vitet shkojne e vujtjet mesin
Guret treten kujtimet s'vdesin

Qe atehere deri sot une kerkoj veq sherim
A mundem njerezimit ti kem prap besim 2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)