Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Peraj - Jam Arbnore

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ti je zemra e shiptarve
qe na fale dashurin
morre emrin toke e arbit
vend i shejt i historis
mora djellin neper shekuj
tja fal tokes ne liri
tosk e geg e nje nane per
flamurin kuq e zi

#refren 2x
jam arbnore jam arbresha jam
nora e shote galica n'djep te shpirtit
gjithmon deshta te rriten trimat sokolesha

tok e shejt drit e syrit nena ime
arberi po si rrenje e nje lisi
lindi djell ne perjetsi
memdheu quhet toka ku kam lindur
un e di memedheu lumturohet
amanetin un e di

#refren 2x
jam arbnore jam arbresha jam
nora e shote galica n'djep te shpirtit
gjithmon deshta te rriten trimat sokolesha

#refren 2x
jam arbnore jam arbresha jam
nora e shote galica n'djep te shpirtit
gjithmon deshta te rriten trimat sokolesha
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)