Më mbaj mend (për 1 muaj)

Retrovizorja - Fusha Shtrihet E Errët

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Fusha shtrihet e errët tutje.
Drurët nxijnë tek-tuk si hajdutë.

Diku larg vetëtin, bie shi.
Un’ tek udha kam dalë dhe rri.

Drurët nxijnë tek tuk si hajdutë,
Sikur ruajn’ mos vish ti që tutje.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)