Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ekrem Gj - Holla

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Verse 1]
Holla, I'm back, Eki boy
un nxo femnat me ata qka je ti n'kit loje
Dmth hajgare, veq hala t'rrxoj me t'njejtin flow
si tyniher e s'nalna derisa te shoh qe emnat krejt i ndrrojne
I got that good shit
(Eki boy) hala i thjesht n'publik
Dostit mo mos m'ngucni
e kom qehren e rone thuse e kom emnin Ruzhdi!
Gjith fresh sikur qershijat e gjyshes
kush jon kta trullana qe s'po dijn me nda barin pre rizlles
Fol drejt edhe nese rrin shtremt si kulla e pizzes
un gjith rri perpara si guma e fiqes!
Serioziteti n'max
niher n'vjet shkruj thuse jom kon ton vjetin kaps!
E thom qysh e shoh, e sheh qysh e thom
badihava prralla tjerve, e din vet qysh jeton
Ai jeton, un jom gjalle
shkeli n'ta tu ngjite nalt thuse jon shkalle!
I mjelli 2 metra ner toke thuse jon fare
nashta mas 2 vjetve qelin
si lule, kallxom qfar mashkulli je ti dosti kur i len
femnat me t'ngreh zhag si kule...
Jom gjith n'veper sikur folje
lype reperin qe e adhuron e kom lon dikun n'shole
Kungji vogel kungjav pak si n'fore
ti e ki femen droljen qe un e kom puntore!
Liriken e kom zanat thuse pune dore
ti rimat e dekta thuse pi shkrune n'vorre!
Un nentoke, helmeten n'kry, si minator
ti e njeke moden e reperave, mos t'hi naton!
Krejt menen n'hava si asi pidha t'rone
kan harru qa osht muzika, se veq filma bojne
Infusa kasap'hane, kerdi na bojme
pidhat i kem qaq t'fort... n'shpine na qojne!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)