Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erozioni - Shiu Vetëm Ty Të Lagë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shiu vetëm ty të lagë (në mes t’natës erdhe)

në mes t’natës erdhe
ëndërrat mi prishe ti
për mua ishe e vdekur
e humbur në gjithësi...

më ler të qetë të lutem
gjumin ti mos ma prish
qelqi njëherë thyhet
nuk ngjitet sërish....

ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

dëgjoje pikëllimin
që shpirtin ma copëton
që bie bashkë me shiun
sytë m'i mjegullon....

në qiellin e harruar
më yjet nuk rrijnë
kujtimi yt i zbehur
tretet nëpër shi....

ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

Teksti dhe Muzika: Elita 5
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)