Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kusha - Shpirt I Vrar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nen nje qiell te dy jetojme
Vetem nje diell te dy na ngroh
Nje zemer t'rrahur aq shpejton
Nje fjale te dua sa peshon

Gjithe keto ndjenja gjithe keta lot
I pata dje i largoj sot
Edhe une e meritoj
Nje dashuri ta mbaj ne dore

Une po te fali gjithçka
Tani une po shkoj shume larg
Me asnjehere s'do jemi bashke
Ky shpirt i vrare te uron fat

Ref...x2
Ku je
Eja m'thuaj se me do
Ti nuk je dhe mire e din
Se dikush per ty jeton

Cdo fjale qe e thom
Eshte per ty edhe sot
Trupi shkon tu m'u dridh
E shoqerite me bejne veç lot

T'lutna mendo mire
Ti para se me vendos
Veç dy shkronja prej teje
Shume ndjenja i kane fundos

S'jam ka ndihna mire
Cdo çast po behet ma veshtire
Je engjull qe shndrrit
Po jetes tem i dhe erresire

Jeta m'u shndrru ne ankth
Kur e di qe pa ty mbes
Fizikisht ne jete prape
Po me zemer çdo dite vdes

Une te pres shume gjate
Po ti s'deshe me ndi
S'di çfare mekati bera
Qe po vuj per dashni

Deshta me qene qielli yt
Ti yll qe ne krahet e mi fle
Dy veta me nda nje shpirt
Per mu nuk ka qene problem

Ndoshta ndonji dite e gjen veten
Afer dikujt tjeter
Tash veç merre
Cele edhe lexo kete leter

Harrome qe m'ke pa ndonjehere
Harrome qe m'ke njofte dikur
Harrome mua perjetesisht
Une s'mundem me te harru kurre

Ref...x2
Ku je
Eja m'thuaj se me do
Ti nuk je dhe mire e din
Se dikush per ty jeton
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)