Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ali Krasniqi & Halil Bytyqi - Ushtria Clirimtare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
U bë qielli si vullkan toka gjakun nuk e mban,unë e shikoj në tym dhe flak si i ndajnë burrat nga grat,o për çka nana ka bo djal o për me i dal shkjaut përball unë do të luftoj me zemër plot ne me pushk ata me top
Ref: Kush lufton o ne ato male është Ushtria Çlirimtare,kush lufton o për kto troje kush Kosovës i bën roje
Mbushen trenat per kufi,o mbushen varret plot femijë unë shikoj nënën dhe më thotë smund të qaj se skam as lot,unë shikoj nënën dhe me thotë smund të qaj se skam as lot
Ref: Kush lufton o në ato male është Ushtria Çlirimtare kush lufton o për kto troje kush Kosovës i bën roje.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)