Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arben Dema - Shqipja Ne Beograd

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O moj Serbi
O rruget na i bllokove
N'midis te Beogradit
Shqiponjen ta sollem

N'midis te Beogradit
Shqiponjen ta sollem

O moj Serbi
Stadiumin ta kalla
O se ti te thojne
Hajde Bekim Bala

O se ti te thojne
Hajde Bekim Bala

Me na e preke flamurin
O ka me ju dale flaka
Ju thote Andi Lila
Edhe Taulant Xhaka

Ju thote Andi Lila
Edhe Taulant Xhaka

Sa here te lind dielli
E te dali hena
O hero i shqipes
Je ti Lorik Cana

Hajde hero i shqipes
Je ti Lorik Cana

O djemte e Kombetares
O Zoti ju rrujte
Hallall qumeshti i nenes
Kombin na nderute

Hallall qumeshti i nenes
Kombin na nderute
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)