Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maria Lajçaj - Shqipja Jone

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne ndeshje futbolli
Historia ndodhi
Atje mbi stadion
Fluturon Shqipja Jone
Permbi mjekrrat more e çetnikut
Zbret te djemat more e Lorikut

Urra Urra Urra..
Vec Perpara burra
11 Luana
E mor I past nana
Xhaka i pari doli
Sikur Mic Sokoli
Per 30.000 mij shkije
Bales nuk ja nien

Shqipja jon o more Shqipja jone
Permbi Beograd o more po fluturon
Permbi mjekrrat more e çetnikut
Zbret te djemat more e Lorikut

Urra Urra Urra..
Vec Perpara burra
11 Luana
E mor I past nana
Xhaka i pari doli
Sikur Mic Sokoli
Per 30.000 mij shkije
Bales nuk ja ndien

Urra Urra Urra..
Vec Perpara burra
11 Luana
E mor I past nana
Xhaka i pari doli
Sikur Mic Sokoli
Per 30.000 mij shkije
Bales nuk ja ndien (x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)