Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazmend Osmani - Ne Maje Te Shpis U Ngrit Flamuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
N'maje te shtepise u ngrit flamuri
Dasem te madhe ne po bojme
Edhe nanes po i qesh nuri
Djalin sot po e marton x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallzu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

Dil moj nane e priti krushqit
Po bijne nusen me duvak
Hajde nuse ardhsh e bardhe
Je si yll e je si hane x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallzu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)