Më mbaj mend (për 1 muaj)

Venera Lumani - Dua Të Jetoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te kam njohur qe femije
ishe plot gjalleri
enderroje si te gjithe
qe te jesh dikush nje dite

Nuk u ndame ne asnjehere
ne nje shkolle ne nje adrese
te dyja bahke u rritem shpejt
gjersa lamtumira vjen

REF. 2x:
Dua qe vertet une te jetoj
dua qe te jem si ti njesoj
fryma qe me vret me sheron
nga endrrat te zgjohem

Ndonse muaj ke e shtrire
me e bukur je cdo dite
shoqja ime me e mire
kemi kaluar cdo sfide

Jam ketu kur buzeqesh
te me thuash cdo sekret
jam ebindur se nje jete
s'do mjaftoje prandaj me the

REF. 2x:
dua qe vertet une te jetoj
dua qe te jem si ti njesoj
fryma qe me vret me sheron
nga endrrat te zgjohem

Lotet fshij ja ku jam
me ty prane
mos u dorezo
sot je me forte
Se jeta eshte nje rruge e gjate
ne cdo hap jetoje dashurine gjithmone

REF. 2x:
Dua qe vertet une te jetoj
dua qe te jem me ty njesoj
fryma qe me vret me sheron
nga endrrat te zgjohem
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)