Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ana Gramo - Në Koma

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje univers me hapet,
Larg nga une dhe nje here
Nuk e du pse me ben te jem
Nje pik’ ne nje gote vere
Nje rreth I ngushte sonte me vet po me merr
Diku… larg po me prêt
Ne tjeter jete

Hapesira krahet mi shtrengon
Yjet strehim me kerkojne
E humbur henen e zbuloj
Shpirti I vrare pushon
Tani zbuloj
Arrij nje uragan mbi re
Me merr.. e jotja jam me shume se dje.

Ledhatoj jeten qe sot me harroi,
perqafoj, sot boten e vdekur e zgjoj.

Ne fantazem kthehem,
Njerezit po I friksoj,
Trupi po me zbrazet,
Vdekjen une e pranoj
Nese dhe njehere,
Jete do me kerkoj…
Oooo s’e pranoj.

Ti u prehsh ne paqe
Njerezit do me urojne
Sa per sy e faqe
Vec te mirat kujtojne
As ne ate jete,
Rehatin nuk e shijoj
Oooo nuk harroj

Cdo gje me kohen po kalon
Dhe kujtimi nuk jeton me
Fati I shkruar ketu mbaron
Film I shkurter pa ze
Sot jam e lire
Sot nuk kam vetem nje deshire…
O bote meso te kesh deshire…
Meso te jesh e mire…
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)