Më mbaj mend (për 1 muaj)

Readi. - Rendezvous

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
READI:
op op shum e vertet jeni dal mas meje edhe mas meje kini me met,
edhe po jau dha ni bes, me mu pa i ndreq ,
kurr perjet sun shkoni perpjet...kini me met tshkret
shum jon ka ja bojn qefin vetit,kta reperat e 2014shit
po nini komod nhip hop se e boni prej djeshit.
spo du me ja nis se ju la gjys si kafen e mengjesit
na pallit prej largut si shejn e mercedesit.
trunin wikipedia
nese nuk mfill ajt therrja
jom shum kualitativ serie a
bojna sefa,se di as vet kur qysh edhe deri nsa
jena kan gjith, edhe jena hala
weedin n'tegull tmurmullades, lezet me pa
kaniher nuk pe pi, po pe haaa
ma mir qe jom pak demel, se po i la kta tjert mi qel syt
vet jom i holl, ama gjepat e fryt...

wuuppppp
skom nevoj per randevuja
wuuppppp
lkura jem o pa tatuja
wuuuppp wuuuppp bitchtez aleluia
sflliqet trupi bash me qfardo ftyrja t'huja X2

ALBA G
Nese e sheh kerrin e zi,xhamat e zi midis qyteti
gazin deri nfund,edhe nkerr vet i treti...
ku mun mgjan lirisht ty tkallxon nestreti,
prishtin-podujev sonte mu pom bahet qefi...
ngo motherfucker nese don me kan direkt
gzimi vet qytu nqytet nash nkam ndash me rrek.
e po perzihna ndialekt,kur vjen puna tash per lek
a e kom lan a se kom lan kallxo ti tash ku po tdjeg...
BRRAAA KK krejt ideja t'rana, KK kurgjo keq nuk bana
viza vi kur dush e lajna,,,
jon munu krejt me mnal,po apet kush sun m'nalin,
jom reperi ma i vogli,po e kom sherrin ma tmadhin...
rreh shuplaka ana djathta, ana e majta
kush po e lyp, fatkeqsisht sun po e bajka.
krejt estrada jon tmusht me gubajka,
gzimi hala vet, hej Granit kaq e pata...

wuuppppp
skom nevoj per randevuja
wuuppppp
lkura jem o pa tatuja
wuuuppp wuuuppp bitchtez aleluia
sflliqet trupi bash me qfardo ftyrja t'huja X2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)